Home Aktuálne články
Aktuálne

Ďeň narcisov-deň boja proti rakovine prsníka

Deň narcisov ako deň boja proti rakovine prsníka sa už po 19 krát zopakoval aj tohto roku 16. apríla. Neprekvapilo ma s akým silným ohlasom u ľudí sa stretol. Vyzbieralo sa ohromné množstvo peňazí a je vidieť, že ľudia sa tohto strašiaka boja čím ďalej tým viac. Tým viac, čím viac ľudí chorých na rakovinu je v našom blízkom okolí. Len v Bratislave sa vyzbieralo  206 213,77 EUR. Financie vyzbierané v Deň narcisov prerozdeľuje LPR ( Liga proti rakovine) späť do projektov, na ktoré prichádzajú žiadosti zo všetkých regiónov Slovenska. Generálna rada LPR rozhoduje o prerozdelení výťažku v dvoch hlavných oblastiach a to:

 • psychosociálna starostlivosť o onkologických pacientov a služby pre zlepšenie kvality ich života
 • prenos výsledkov klinického a základného výskumu do diagnostiky, liečby a rehabilitácie onkologických pacientov

  Keď si pozorne prečítam, do akých dvoch oblastí sa vyzbierané peniaze investujú, je mi len ľúto, že sa veľmi malá pozornosť venuje naozajstnej prevencii rakoviny.

   

  Dnes sa zameriam na rakovinu prsníkov, ktorá je tiež veľmi medializovaná, napriek tomu pri všetkých kampaniach som nenašla žiadne konkrétne informácie, pokyny a rady, ako sa nedopracovať až k nej.

  Čítať celý článok...
   

  Jarné horúčkovité ochorenia

  Prišla jar, s ňou oteplenie a silné vetry, ktoré k jari patria. Práve v tomto období a nie náhodou sa objavujú náhle epidemické alebo silné horúčkovité ochorenia, chrípky.

   

  Nie však všetky horúčkovité ochorenia majú rovnaké príčiny a ani sa rovnako neprejavujú. Preto je dôležité si všímať sprievodné príznaky a prejavy ochorenia.

  Čítať celý článok...
   


  Stránka 14 z 14