Home FAQ - často kladené otázky Viete pomôcť aj pri prechladnutiach, angínach alebo chrípkach a pri horúčkovitých ochoreniach?

Viete pomôcť aj pri prechladnutiach, angínach alebo chrípkach a pri horúčkovitých ochoreniach?

Áno, aj na tieto akútne stavy z napadnutia vonkajšou škodlivinou ako je chladný vietor alebo teplý vietor, prípadne vlhkosť sú známe recepty a každá čínska domácnosť ich má doma v zásobe pre prípad.

Treba si , však, uvedomiť, že mnohé horúčkovité ochorenia, nie sú akútne a prejav horúčky je prejavom chladu, ktorý sa usídlil v tele a nebol vylúčený von.

Takéto choroby často nastávajú práve teraz na jar. Sú to ochorenia, kde príčina bola napadnutie chladom ešte v zime, ktorý však nebol vylúčený z tela a postupom času za chlad zmenil na horúčosť. Tá sa na jar spojila s vetrom, ktorý je pre toto ročné obdobie príznačný. Človek má vysokú horúčku, ale nemá príznaky vonkajšie ( alebo len veľmi jemné)  – zimnica, bolesti hlavy alebo tela, potenie, pulz povrchový. Nachádzajú sa tam vnútorné príznaky – sucho v ústach a krku, tmavá moč, smäd, zápcha, jazyk červený, pulz rýchly skôr hlboký.  Takýto stav sa nesmie liečiť ako ochorenia z napadnutia vonkajšou škodlivinou, kde priamo prečisťujeme horúčosť v povrchovej vrstve. Tu je už horúčosť v hlbších vrstvách organizmu a tak je na mieste prečisťovať horúčosť krvi a dopĺňať yin. Až, keď sa patogén presunie do povrchovej vrstvy a začneme mať prejavy akoby z vonkajšieho napadnutia škodlivinou, môžeme prečistiť povrchovú vrstvu a tak úplne vyliečiť daný stav.

Prechladnutia, všeobecne, sú veľmi nebezpečné a ľudia ich závažnosť podceňujú. Dajú si paralen alebo coldrex a keď necítia prejavy, tak už chodia po vonku, do práce. Neuvedomujú si, že v organizme je stále vonkajšia škodlivina a organizmus musí s ňou stále bojovať. Vo väčšine prípadov, tak zbytky chladu nikdy nie sú vylúčené z tela von a po rokoch riešime zápalové ochorenia z neznámych príčin.